Generator JPK

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 399,00 zł 399.00
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Opis

Generator JPK jest narzędziem, które pozwala na generowanie nowej struktury pliku JPK VAT – JPK_V7M oraz JPK_V7K, która jest obowiązkowa dla wszystkich podatników od 1 lipca 2020 r. 

Generator JPK jest jednym z modułów platformy MDDP TAX Manager, która jest dedykowanym dodatkiem do Excela dla działów podatkowo-księgowych. Jest prosty w instalacji – może być uruchamiany za każdym razem z aplikacją MS Excel lub uruchamiany wedle potrzeb korzystającego.

Użytkownik podczas pracy z narzędziem korzysta z dedykowanego menu za pomocą, którego nawiguje się po aplikacji.

Generator JPK to elastyczne narzędzie, które pozwala na wygenerowanie nowej struktury JPK z różnego rodzaju plików źródłowych i pozwala bezboleśnie przejść przez proces wdrożenie nowej struktury. Użytkownik ma do dyspozycji poniższe opcje generowania nowej struktury:

  • Konwersja obecnego pliku JPK_VAT na  JPK_V7M , gdzie użytkownik będzie uzupełniał nowe wymagalne pola.
  • Konwersja danych źródłowych na JPK_V7M z uwzględnieniem specyfiki klienta.  Dane źródłowe mogą zawierać wszystkie dane wymagalne przez nową strukturę, w takiej sytuacji aplikacja jedynie generuje nową strukturę JPK lub dane źródłowe mogą zawierać tylko część danych wymaganych przez nową strukturę JPK, wówczas użytkownik będzie musiał uzupełnić brakujące pola. W celu skorzystania z tej opcji użytkownik musi zrobić mapowanie danych źródłowych, gdzie przypisuje do nazw kolumny w nowej strukturze nazwy kolumn w pliku źródłowym.
  • Możliwość łatwej edycji struktury JPK_V7M za pomocą intuicyjnego edytora. Użytkownik załącza plik w formacie JPK_V7M po czym, może dokonać edycji wybranych pól i wygenerować nowy plik.

 

Generator JPK zawiera także, część deklaracyjną, która jest automatycznie przeliczana i następnie zaprezentowana w postaci deklaracji VAT-7. Użytkownik ma możliwość uzupełnienia części deklaracyjnej o wybrane pola – np. związane z wysokością nadwyżki podatku z poprzedniej deklaracji, czy też wskazania kwoty do zwrotu.

 

Generator JPK to:

  • Szybka i intuicyjna możliwość generowania pliku JPK w nowym schemacie.
  • Plik zgodny ze schemą XSD.
  • Historia generowania plików JPK.
  • Możliwość integracji z aplikacją NIPcheck w celu weryfikacji NIP kontrahentów.
  • Możliwość integracji z aplikacją VATcheck i wykonania testów merytorycznych na wprowadzonych danych.

 

Użytkownik korzysta z edytora, gdzie w łatwy i przystępny sposób może edytować dane.

 

W przypadku wystąpienia oznaczeń, czy kodów GTU użytkownik uzupełnia dany wiersz "1". 

 

Odbiorcami narzędzia są:

  • Podatnicy, którzy nie zdążyli przygotować systemowych rozwiązań na 1 lipca 2020 roku i chcą mieć możliwość zaraportowania wg nowej struktury pliku JPK VAT.
  • Podatnicy, którzy nie będą mieli potrzeby lub będą sporadycznie korzystać z nowych wymaganych oznaczeń np. dotyczących GTU, a wdrożenie zmian systemowych wymaga dużych nakładów kapitału i zaangażowania czasowego.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? 

Skontaktuj się z opiekunem odpowiedzialnym za rozwój i wdrożenia produktu - dowiedz się więcej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl